Turneringskalender

Terminliste 2020/21

  • Andre turneringer Open or Close
  • Happy Tour Open or Close

    3.-5. Des Bygdøy Broomstacking, Bygdøhallen

     

  • Juniorturneringer Open or Close

    European Junior Curling Tour

    9.-13. september EJCT St. Gallen, Sveits
    1.-3. oktober EJCT Praha Junior Cup, Tsjekkia.
    22.-24. oktober Oslo EJCT, Norge
    5.-7. november Curl Edinbirgh EJCT, Skottland
    25.-28. november EJCT Thun, Sveits

    Nordic Junior  Curling Tour

    5.-7. november NJCT Karlstad, Sverige
    9.-12. desember NJCT København, Danmark
    28.-30. januar NJCT Hedmark, Norge
    11.-13. februar NJCT Cup Karlstad, Sverige
    31.-3. mars/april NJCT Sundbyberg (Bill Ross), Sverige
    20.-24. april NJCT MD Championship Sundbyberg, Sverige

  • Kurs og samlinger Open or Close
  • Mesterskap Open or Close


    21. - 31. Januar. Universiaden Vinter - Lucerne, Sveits. (Usikker, avklaring medio oktober)
    18. - 28. Februar VM Junior - Beijing, Kina
    06. - 13. Mars VM Paracurling - Beijing, Kina.
    20. - 28. Mars VM Damer - Schaffhausen, Sveits.
    03. - 11. April. VM Herrer - Ottawa, Canada. 
    24. - 01. April/Mai VM Senior. ????
    24. - 01. April/Mai VM Mixed Doubles. ???? 

    Følgende internasjonale mesterskap er avlyst

    VM Mixed - Aberdeen, Skottland
    EM - Lillehammer, Norge.
    VM kvalifisering (World Qualification Event)
    Junior B-VM - Lohjal - Finland.
    Pacific-asia championship - Wakkanai, Japan.
     

    Følgende internasjonale mesterskap er utsatt:

    VM mixed doubles paracurling

  • Mixed doubles Open or Close
  • Norgescup Open or Close

    17. - 19. September Runde 1: Snarøyhallen (Stabekk CK)
    12. - 14. November Runde 2: Leangen curlinghall (Trondheim CK)
    11. - 13. Februar Runde 3: Oppdalsbanken curlinghall (Oppdal CK)

  • Norgesmesterskap Open or Close

    05. - 07. november NM senior 50+ og veteran 60+ - Stange curlinghall (Hedmarken CK)
    10. - 12. desember Regionsmesterskap - Stange curlinghall (Region Innlandet)
    10. - 12. desember Regionsmesterskap - Oppdal curlinghall (Region Nord)
    10. - 12. desember Regionsmesterskap - Bygdøy curlinghall (Region Sør)

    18. - 20. februar NM Junior Mixed Doubles - Stange curlinghall (Hedmarken CK)
    03. - 06. mars NM Herrer - Leangen curlinghall (Trondheim CK)
    03. - 06. mars NM Damer - Kuleisen Haugesund (Haugesund CK) 
    11. - 13. mars NM Yngre Junior - Stange curlinghall (Hedmarken CK)
    11. - 13. mars VM kval. mixed doubles. Oslo
    18. - 20. mars NM Senior 50+ - Stange curlinghall (Hedmarken CK)
    18. - 20. mars NM Veteran 60+ - Bygdøy curlinghall (Bygdøy CC)
    25. - 27. mars NM Mixed Doubles - Åsane arena(Åsane CK) Del av NM veka
    01. - 03. april NM Junior - Lillehammer curlingarena (Lillehammer CK)
    29. - 01. mars/april NM Mixed - Kuleisen (Haugesund CK) 

    TBA NM individuelt og Regionsmesterskap region Vest

  • Rullestol Open or Close

    26.-30. august ESL Stirling, Skottland
    15.-20. september Stirling, Skottland
    17.-31. oktober VM Beijing, Kina
    9.-13. desember ESL Jönköping, Sverige
    12.-17. januar Kisakallio Cup, Finland
    31.-5. januar/februar Stirling cup, Skottland.
    4.-13. mars Paralympics Beijing, Kina

  • World Curling Tour Open or Close

    Herrer


    Damer

  • Yngre junior og KIDS Open or Close

    Yngre Junior og KIDS

    29. - 31. Oktober Trondheim Yngre Junior og KIDS
    10. - 12. Desember Halden Yngre junior og KIDS - Halden Curling Centre  
    07. - 09. Januar Oppdal Yngre junior cup. - Oppdal curlinghall
    04. - 06. Februar GD Yngre junior og KIDS - Lillehammer Curlingarena

Kommende turneringer

5 nov
12 nov
Norgescup runde 2
12 nov - 14 nov
10 des
10 des
21 jan
Stabekk Open
Snarøyhallen
21.01.2022 - 23.01.2022
Stabekk Open

Mer informasjon

...
21 jan - 23 jan

Mer informasjon...

Read more

28 jan