Hjem Oslo Cup 2011 22-25 September:
22-25 September: PDF Skriv ut E-post
Skrevet av Tone Sparby   
mandag 19. september 2011 15:12

Radisson Blu Oslo Cup

Den årlige og tradisjonsrike verdenscupturneringen i curling, "Radisson Blu Oslo Cup", blir arrangert i Snarøyhallen (og delvis i Bygdøyhallen) førstkommend helg. Det spesielle med denne turneringen er at det avvikles en dame- og en herrekonkurranse samtidig. I år har arrangøren Oslo Curlingklubb med Ole Ingvaldsen i spissen samlet hele 25 lag i hver klasse.

 

Dameturneringen må være en av de sterkeste som er avviklet på europeisk jord (les: is). Her vil både de regjerende svenske verdensmesterne, de svenske europamestrene, tidligere verdensmestre fra Canada og langveisfarende ex-verdensmestre fra Kina få målt krefter med blant annet fire av våre egne, unge og fremadstormende lag. På herresiden vil våre egne europamestre med Thomas Ulsrud i spissen virkelig få brynt seg mot erkerivalen og fjorårsvinneren fra Sverige med Niklas Edin som skip, samt de skotske sølvmedaljevinnerne i fjorårssesongens VM med Tom Brewster som skip. I tillegg deltar de aller fleste og beste lagene fra hele Europa, sammen med tre av våre (relativt) unge og håpefulle norske lag. Program med spilleoppsett finner du her link 1, link 2, link 3 

Resultater vil bli oppdatert på www.curlingkanalen.se.

Sist oppdatert mandag 19. september 2011 15:52
 

Norges Curlingforbund © 2012 | Sognsveien 73, 0840 Oslo | Tlf. 21 02 98 00

Banner
 

Smånytt

Interessert i å kjøpe curlingutstyr?
I takt med at antall curlinghaller vokser fram, og nye spillere søker curlingsporten, er det økt interesse for å skaffe seg koster,sko, hansker etc.
Curlinggutta sin proshop er en norsk  utstyrsleverandører som leverer utstyr og butikken ledes av vår gullvinner Flemming Davanger.
For bestilling åpne dette PDf dokumentet: Curlinggutta`s Proshop 

Rekordforsøk i Curling!
To lag skal nå prøve å spille curling i 57 timer sammenhengende, Hvis de lykkes vil dette være ny verdensrekord.
Med på laget er bl.a Rhona Martin.  Les alt om forsøket og hvordan det går på dette nettstedet: http://www.curlingworldrecord.co.uk/

Norge møter Danmark i sin første kamp i VM
VM for herrer går i Basel.  Norge skal møte Danmark i sin første kamp den 31.mars kl 1400.  Etterfulgt av en kamp mot Skottland kl. 1900 samme kveld.
Her er hele spilleoppsettet. 

Andre nyheter

Banner
Banner

Besøkende

Vi har 84 gjester her nå

Besøksteller

Artikkelvisninger : 1258333